вівторок, 6 грудня 2016 р.

Завершився проект професійного розвитку для методистів психологічної служби, практичних психологів ЗНЗ та ДНЗ

В рамках науково-дослідної теми Центру практичної психології та соціальної роботи ЛОІППО «Збереження психічного та психологічного здоров’я учасників НВП» у м.Сєвєродонецьк 06 грудня завершився проект професійного розвитку для методистів психологічної служби, практичних психологів ЗНЗ та ДНЗ «Проблема збереження та зміцнення професійного здоров’я педагогічних працівників у діяльності шкільної психологічної служби». Мета проекту – сприяти професійному зростанню
практичних психологів на основі реалізації акмеологічного підходу до зазначеного процессу та стимулювати діяльність фахівців щодо професійного самовдосконалення.
Керівник проекту старший викладач кафедри педагогіки та психології, завідувач обласного Центру практичної психології та соціальної роботи, кандидат психологічних наук Байдик В.В. ознайомила присутніх з підходами в психокорекційній роботі з питань сприяння зміцненню та збереженню психічного здоров’я учасників навчально-виховного процесу та формування навичок їх практичного застосування в практиці психологічної служби.
Учасники проекту завдяки запропонованим інтерактивним методам та прийомам утворили поле взаємної підтримки, професійного розвитку, спілкування та обміну досвідом.
Психологи отримали практичні поради як діяти в ситуації при перших ознаках професійного вигорання, які ефективні копінг-стратегії використовувати в стресових професійних ситуаціях, які особистісні характеристики допомагають підвищувати стресостійкість педагогів тощо.
У ході проведеної зустрічі психологи мали змогу проаналізувати свою роботу з цього питання, поділитися досвідом, визначити коло питань для подальшого опрацювання.
За результатами роботи у проекті професійного росту учасники отримали сертифікати, які свідчать про те, що вони стали консультантами з питань професійного здоров’я педагогічних працівників. Сподіваємось, що такі проекти стануть сходинкою на шляху до вершин професійної майстерності освітян.

четвер, 1 грудня 2016 р.

Впровадження проектних технологій в умовах дошкільного закладу




Другий обласний захід у рамках проекту професійного розвитку для керівників методоб’єднань педагогів дошкільних навчальних закладів відбувся 30.11.2016 р. у м. Сєвєродонецьк. Тема науково-практичного семінару «Впровадження проектних технологій в умовах дошкільного закладу».



У ході практичного опрацювання педагоги підготували й репрезентували творчі, дослідницькі та інформаційні проекти. Керівник проекту Чумак Н. О., методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, під час роботи використовувала інтерактивні методи навчання дорослих. Опрацювання навичок роботи з ІКТ у проектній діяльності педагоги здійснили під керівництвом методиста з інформатики кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО Удовенко Н. І. Оформлення матеріалів проекту в презентації продемонстрували колеги з Біловодського району. Педагоги з невеликим стажем роботи уважно
сприймали досвід колег і продемонстрували свої вміння застосовувати метод проектів. На семінари відбувся активний обмін досвідом. Учасники подякували всім за активну співпрацю та нові ідеї щодо впроваджння проектних технологій у навчально-виховний процес дошкільного закладу освіти.

субота, 26 листопада 2016 р.

Науково-практичний семінар «Цікава педагогічна ідея»


25 листопада 2016 року відбувся науково-практичний семінар в рамках проекту професійного розвитку «Педагогічні технології у шкільній фізико-математичній освіті» («Цікава педагогічна ідея»): майстер-клас за педагогічними технологіями. 

Із вступним словом виступила Стецюк Л.М., методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО, яка представила інформацію щодо методики проведення майстер-класу.

Учасники проекту презентували свої майстер-класи:

- «Тиждень математики. Колаж. Виготовлення математичних колажей»

- (Капля С.І. , учитель НВК «ГАРМОНІЯ» м. Сєвєродонецька). 

- «Діаграма Венна як один із прийомів технології критичного мислення»

(Батурін О.М., учитель Новоохтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новоайдарського району).

- «Міні-проекти на уроках фізики» (Тропиніна Г.О., учитель середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 м. Сєвєродонецька).

- «Формування критичного мислення» (Яковлева К.М., учитель Тошківського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад - Дошкільний навчальний заклад" Попаснянського району).

- «Деякі застосування теореми Вієта» (Чонторог Л.І., учитель Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4).

- «Фронтальний експеримент на уроках фізики» (Посохова В.В., учитель ВПУ м. Сєвєродонецька).

- «Інтенсивне запам’ятовування геометричних формул» (Лісницький Р.М., учитель загальноосвітньої школи I-II ступенів № 24 м. Лисичанська).

- «Розвиток творчих здібностей учнів 6 класу на уроках математики» (Полторацька Ю.А., учитель Комунального навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 5 - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)" м. Рубіжного).

Учасники проекту показали високий рівень професійної компетентності, поділилися досвідом застосування інновацій у навчально-виховному процесі.

вівторок, 1 листопада 2016 р.

Проект професійного розвитку для методистів психологічної служби, практичних психологів ЗНЗ та ДНЗ

27 жовтня 2016 року у м.Сєвєродонецьк відбувся перший етап тематично-функціонального проекту професійного розвитку для методистів психологічної служби, практичних психологів ЗНЗ та ДНЗ «Проблема збереження та зміцнення професійного здоров’я педагогічних працівників у діяльності шкільної психологічної служби». На першій зустрічі учасники проекту мали можливість ознайомитися з питаннями підвищення психологічної грамотності педагогів щодо зазначеної теми.
На початку тренінгу керівник проекту старший викладач кафедри педагогіки та психології, завідувач обласного Центру практичної психології та соціальної роботи, кандидат психологічних наук Байдик В.В. представила до уваги слухачів презентацію з теоретичних аспектів теми професійного здоров’я педагогів. Практична частина тренінгу була присвячена інноваційним методикам роботи з визначення ознак професійного стресу педагогів. У дебрифінгу практичні психологи детально обговорили основні стадії та симптоми емоційного вигорання. Цікавим та ефективним виявився метод мозкового штурму, в процесі якого учасники визначили основні прояви професійних деформацій педагогів.
Керівник проекту Байдик В.В. також ознайомила присутніх з адаптованим та валідним діагностичним інструментарієм, який допоможе практикам своєчасно виявити ознаки професійного стресу у педагогів.
Наприкінці тренінгу психологи поділилися власним досвідом з практики роботи щодо профілактики емоційного вигорання, висловили свої враження та побажання такої активної взаємодії на наступних зустрічах.

четвер, 2 червня 2016 р.

Проект професійного розвитку для методистів психологічної служби та практичних психологів ЗНЗ

У м. Сєвєродонецьк Луганської області 24–25 квітня 2016 року відбувся науково-практичний семінар у рамках проекту професійного розвитку «Соціально-психологічна корекція агресивної поведінки підлітків». У заході взяли участь методисти психологічної служби, практичні психологи ЗНЗ.
Учасники проекту отримали можливість послухати виступи досвідчених фахівців: Оксани Лесної, психолога, психотерапевта, керівника осередка в Луганській області громадської організації «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» (тема виступу – «Корекція агресивної поведінки підлітків: поняття агресії, класифікація, причини виникнення, методи діагностики»); Любові Галенко, методиста з інклюзивної освіти кафедри педагогіки та психології ЛОІППО (тема виступу – «Методи профілактичної та корекційної роботи з подолання агресивної поведінки в роботі психологічної служби»); Олени Черних, головного спеціаліста з суспільно-політичних питань БФ «Право на захист» (тема виступу – «Кібербулінг – новітня форма агресії»).





Також учасники проекту отримали науково-методичні посібники, видані в ЛОІППО.

понеділок, 11 квітня 2016 р.

У ЛОІППО закінчився проект для вчителів трудового навчання

У м. Сєвєродонецьк 8 квітня 2016 року закінчився проект професійного розвитку «Зміст і методика викладання шкільного курсу «Трудове навчання в 5 класі ЗНЗ» для вчителів трудового навчання. Актуальну інформацію в рамках проекту учасникам надали Оксана Рачок, методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО (тема виступу - «Психолого-педагогічні аспекти проведення сучасного уроку трудового навчання»), Віктор Бурдун, доцент кафедри інженерно педагогічних дисциплін ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (теми виступів - «Запровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти: нові тенденції, підходи, перспективи», «Методичний супровід педагога при впровадженні методики викладання трудового навчання в 5 класах ЗНЗ»), Світлана Лазарєва, учитель трудового навчання середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів м. Сєвєродонецька (тема виступу - «Завдання, зміст та особливості методики викладання трудового навчання»).
Світлана Лазарєва також запросила учасників проекту до художньої галереї, де експонуються її творчі доробки – ляльки-мотанки.У м. Сєвєродонецьк 8 квітня 2016 року закінчився проект професійного розвитку «Зміст і методика викладання шкільного курсу «Трудове навчання в 5 класі ЗНЗ» для вчителів трудового навчання. Актуальну інформацію в рамках проекту учасникам надали Оксана Рачок, методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО (тема виступу - «Психолого-педагогічні аспекти проведення сучасного уроку трудового навчання»), Віктор Бурдун, доцент кафедри інженерно педагогічних дисциплін ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (теми виступів - «Запровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти: нові тенденції, підходи, перспективи», «Методичний супровід педагога при впровадженні методики викладання трудового навчання в 5 класах ЗНЗ»), Світлана Лазарєва, учитель трудового навчання середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів м. Сєвєродонецька (тема виступу - «Завдання, зміст та особливості методики викладання трудового навчання»).
Світлана Лазарєва також запросила учасників проекту до художньої галереї, де експонуються її творчі доробки – ляльки-мотанки.

середа, 23 березня 2016 р.

Проект професійного розвитку на тему фінансової грамотності

14-16 березня на базі ЗОШ № 5 м. Сєвєродонецьк відбувся проект професійного розвитку для вчителів Луганської області «Зміст та методика викладання курсу «Фінансова грамотність в основній та старшій школі»» (організатор – Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти).
На проекті були присутні вчителі з Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Попаснянського району, Старобільського району, Біловодського району, Новопсковського району, Сватівського району та Міловського району.
Ведучим тренером проекту була Олена Часнікова – доцент кафедри кафедри педагогічної майстерності Київського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педагогічних кадрів, по сумісництву доцент кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО.
Учителі ознайомились із особливостями викладання фінансової грамотності в основній та початковій школі. Були розглянуті головні принципи в роботі з матеріалами з фінансової грамотності: принцип надання учневі можливості пізнання фінансових механізмів та інституцій у конкретних видах діяльності й справах шляхом організованого співробітництва та взаємодії; набуття позитивного власного досвіду; розкриття творчих здібностей особистості тощо.
Послідовно були опрацьовані основні змістовні лінії курсів 5-10 класів, розглядались основні фінансові поняття, терміни. Педагоги отримали рекомендації щодо самонавчання фінансової грамотності. Відбулось обговорення питань вибору найбільш ефективних педагогічних технологій і забезпечення практичної спрямованості курсу.
Під час процесу навчання використовувались активні й інтерактивні методи навчання дорослих, опора на життєву практику. Зокрема на одному із занять у процесі групової роботи були підготовані й презентовані проекти соціально-економічного змісту.
Наприкінці занять учасники проекту отримали сертифікати та поділись особистими враженнями, визначили перспективи впровадження цього навчального курсу в ЗНЗ Луганської області. Також була висловлена щира подяка організаторам проекту – доценту ЛОІППО О. В.Часніковій та методисту ЛОІППО Я. В. Коваленко.

понеділок, 18 січня 2016 р.

Проекти професійного розвитку - 2016

Кафедра педагогіки та психології
Для вчителів трудового навчання «Зміст і методика викладання шкільного курсу «Трудове навчання в 5 класі ЗНЗ»:
- Запровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти: нові тенденції, підходи, перспективи (лютий);
- Завдання, зміст та особливості методики викладання трудового навчання (березень);
- Методичний супровід педагога при впровадженні методики викладання трудового навчання в 5 класах ЗНЗ (квітень).
Відповідальна за проведення проекту
О. Л. Рачок.

Для вчителів, які викладають предмет «Захист Вітчизни» «Шляхи реалізації військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки в умовах сьогодення»:
- Військово-патріотичне виховання учнівської молоді (лютий);
- Допризовна підготовка юнаків до служби в ЗСУ (березень);
- Цивільний захист у навчальному закладі (квітень).
Відповідальний за проведення проекту
– Г. В. Малашенко.

Для вчителів початкових класів «Методичні механізми викладання освітніх галузей Державного стандарту початкової загальної освіти»:
- Психологічна культура як фактор безпеки й здоров’я суб’єктів навчально-виховного процесу (жовтень);
- Комунікативно-діяльнісний підхід до здійснення початкової мовної освіти (листопад);
- Інтегративний підхід до формування в молодших школярів основ літературної компетентності (грудень).
Відповідальна за проведення проекту – Н. С. Сагіна.

Для вихователів шкіл-інтернатів «Формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості в дітей шкіл-інтернатів»:
- Використання виховного потенціалу, пов’язаного з героїзмом українців (березень);
- Шанобливе ставлення до пам’яті про жертви в Україні (квітень);
- Поширення інформації про досягнення наших співвітчизників та їхній внесок у скарбницю світової цивілізації (травень).
Відповідальна за проведення проекту – Н. С. Сагіна.

Для логопедів шкільних логопедичних пунктів «Оптимізація корекційної роботи в логопедичних пунктах системи освіти»:
- Організація роботи логопедичного пункту (жовтень);
- Корекційна робота з подолання вад усного мовлення (листопад);
- Подолання розладів писемного мовлення (грудень).
Відповідальна за проведення проекту – К. С. Ротанова.

Для методистів психологічної служби, практичних психологів ЗНЗ «Соціально-психологічна корекція агресивної поведінки підлітків»:
- Агресивна поведінка школярів: поняття агресії, класифікація, причини виникнення, методи діагностики (квітень);
- Кібербулінг – новітня форма агресії (травень);
- Методи профілактичної та корекційної роботи з подолання агресивної поведінки в роботі психологічної служби (червень).
Відповідальна за проведення проекту О. Л. Рачок.

Для вихователів ДНЗ «Проектні технології в дошкільній освіті»:
- Технологія проектування – сучасний стиль роботи вихователя (жовтень);
- Упровадження  проектних технологій в умовах дошкільного закладу (листопад);
- Соціально-педагогічне партнерство закладу – родини – громади в реалізації проектної діяльності (грудень).
Відповідальна за проведення проекту – Н. О. Чумак.

Для методистів психологічної служби, практичних психологів ЗНЗ «Проблема збереження та зміцнення професійного здоров’я педагогічних працівників у діяльності шкільної психологічної служби»:
- Підвищення психологічної грамотності педагогів з питань збереження й зміцнення їхнього власного професійного здоров’я (просвітницька робота) (вересень);
- Діагностична робота психолога (жовтень);
- Робота зі створення сприятливого психологічного клімату в педагогічному колективі (психокорекційна робота) (листопад).
Відповідальна за проведення проекту – В. В. Байдик.

Кафедра управління освітою

Для заступників директорів із виховної роботи, заступників директорів з навчально-виховної роботи «Формування особистості учня в умовах євроорієнтованого суспільства»:
- Особливості особистісно орієнтованого підходу до виховання в сучасній школі (жовтень);
- Реалізація компетентнісного підходу до організації виховного процесу як необхідний чинник його ефективності (листопад);
- Виховний потенціал інноваційних технологій (грудень).
Відповідальний за проведення проекту
– Є. В. Бондар.

Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання

Для вчителів історії «Методологічні підходи до розгляду дискусійних питань історії»:
- Теоретико-методологічне осмислення історичного знання (березень);
- Історичний факт, його інтерпретація та дискусійний розгляд у сучасній історіографії (березень);
- Поліконцептуальне осмислення та сучасна трактовка проблемних питань історії (квітень).
Відповідальний за проведення проекту – С. В. Саранов.

Для вчителів правознавства «Інноваційні технології у викладанні правознавства»:
- Формування громадянської компетентності старшокласників засобами різних предметів (квітень);
- Методи та етапи проведення вчителем правознавства науково-педагогічного дослідження (травень);
- Підготовка вчителя до проведення сучасного уроку правознавства (червень).
Відповідальна за проведення проекту – І. В. Хайло.

Для вчителів української мови і літератури «Формування професійної компетентності вчителів української мови і літератури»:
- Формування життєвих компетентностей учнів на уроках української мови та літератури шляхом інтеграції інноваційних педагогічних технологій (жовтень);
- Зміст і форми діяльності районного (міського) методичного об’єднання вчителів української мови (жовтень);
- Якість учнівських знань як критерій сформованості професійної компетентності вчителів української мови і літератури (листопад).
Відповідальна за проведення проекту – В. Є. Колодяжна.

Для вчителів зарубіжної літератури «Культурологічна спрямованість шкільного курсу зарубіжної літератури»:
- Культурологічний підхід до навчання зарубіжної літератури: зміст, науково-теоретичні засади, методичний супровід (квітень);
- Розвиток культурологічної компетенції школярів (вересень);
- Застосування елементів культурологічного аналізу в процесі вивчення художніх творів (жовтень).
Відповідальна за проведення проекту – В. Л. Лоповок.

Для вчителів іноземних мов «Ефективні методи презентації та відпрацювання лексики на уроках англійської мови в середній школі»:
- Новітні підходи до введення нового лексичного матеріалу (лютий);
- Типи завдань для ефективного опрацювання та закріплення екзаменаційно-спрямованої лексики (квітень);
- Підготовка до екзаменів з максимальним залученням цільового мовного матеріалу (квітень).
Відповідальна за проведення проекту – О. С. Нікітченко.

Кафедра природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання

Для вчителів, які викладають спецкурс «Фінансова грамотність» «Зміст та методика викладання спецкурсу «Фінансова грамотність» в основній та старшій школі»:
- Формальна, неформальна, інформальна фінансова освіта молоді: міжнародний та вітчизняний досвід (березень);
- Інтерактивні технології навчання фінансової грамотності школярів (березень);
- Застосування ІКТ у викладанні спецкурсу «Фінансова грамотність», 5–10 класи (березень).
Відповідальні за проведення проекту – О. В. Часнікова, Я. В. Коваленко.

Для вчителів інформатики «Методика розв’язування олімпіадних задач з інформатики»:
- Розв’язування комбінованих задач з інформатики (червень);
- Розв’язування задач на рекурсію (вересень);
- Розв’язування задач на графи (жовтень).
Відповідальна за проведення проекту – Н. І. Удовенко.

Для вчителів географії «Змістовні та методичні аспекти роботи з обдарованими учнями при підготовці до олімпіади з географії»:
- Проблема розвитку творчих здібностей учнів у сучасній методиці вивчення географії (вересень);
- Методи, прийоми та засоби роботи з удосконалення теоретичної підготовки учнів до олімпіади з географії (жовтень);
- Методичні особливості розв’язування задач з географії високого рівня складності та робота з топографічною картою (листопад).
Відповідальна за проведення проекту – Я. В. Коваленко.

Для вчителів хімії «Технологія розвитку критичного мислення учнів у шкільній хімічній освіті»:
- Сутність технології розвитку критичного мислення. Структура уроку за методикою розвитку критичного мислення (жовтень);
- Методи та прийоми розвитку критичного мислення учнів на різних етапах уроку (листопад);
- Моделювання сучасного уроку хімії за технологією розвитку критичного мислення (грудень).
Відповідальна за проведення проекту – Л. О. Бондар.

Для вчителів математики, фізики, астрономії «Цікава педагогічна ідея»:
- Застосування методу проектів у викладанні предметів фізико-математичного циклу (жовтень);
- Методика організації дистанційного навчання (листопад);
- Методичні прийоми для узагальнення та систематизації знань (грудень).
Відповідальні за проведення проекту – Л. М. Стецюк, О. В. Годорож.

Для вчителів біології «Практична реалізація змісту біологічної компоненти Державного стандарту базової і середньої освіти у 8 класі ЗНЗ»:
- Структура, завдання та змістовні лінії оновленого курсу «Біологія людини» (травень);
- Сучасні підходи та технології навчання біології у 8 класі (червень);
- Модернізація навчання через упровадження ІКТ (вересень).
Відповідальна за проведення проекту – Н. І. Лисенко.