середа, 31 березня 2021 р.

Розпочався проєкт професійного розвитку «Українська національна ідея: соціально-історичний аналіз і перспективи трансформації»

 

30 березня 2021 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО розпочався проєкт професійного розвитку «Українська національна ідея: соціально-історичний аналіз і перспективи трансформації». Онлайн-захід провела Олена Короткова, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО.

В обласному науково-практичному семінарі «Аналіз формування української національної ідеї та державотворення в історичній ретроспективі» – першому заході в межах проєкту – взяли участь учителі  історії та початкових класів ЗЗСО, вихователі ЗДО та інші категорії педагогічних працівників з міст Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Сватівського, Попаснянського, Кремінського, Станично-Луганського, Марківського, Міловського районів (усього 18 осіб).

На семінарі педагоги розглянули особливості формування української національної ідеї в історичній ретроспективі, визначили головні етапи розвитку української нації, ідеї українського націоналізму. Учасники проєкту за допомогою відео та інших мультимедійних ресурсів провели ґрунтовний аналіз соціокультурного аспекту впливу національної еліти на процеси самоідентифікації української нації в різні історичні періоди й в умовах незалежності української держави.

Наприкінці роботи семінару освітяни розпочали підготовку виховного заходу (або фрагмента уроку) з урахуванням практичних рекомендацій і особистих світоглядних уявлень про сучасні перспективи трансформації української національної ідеї.

четвер, 18 березня 2021 р.

Розпочався проєкт професійного розвитку «Музично-ритмічний розвиток дітей засобами гри на немелодичних інструментах»

 

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 16 березня 2021 року розпочався проєкт професійного розвитку «Музично-ритмічний розвиток дітей засобами гри на немелодичних інструментах».

Онлайн-захід на платформі Zoom провела Валентина Мартинова, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО.

В обласному науково-практичному семінарі «Розвиток музично-ритмічних здібностей у дітей: початковий етап» – першому заході в межах проєкту – взяли участь музичні керівники, учителі-логопеди, вихователі закладів дошкільної освіти та вчителі музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти (усього 48 осіб з міст Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Сватівського, Попаснянського, Кремінського, Білокуракинського, Марківського, Міловського районів, Красноріченської ОТГ).

На семінарі педагоги розглянули особливості та умови розвитку чуття ритму здобувачів освіти в ЗДО та ЗЗСО. Основні питання семінару – формування в дітей уявлень про співвідношення тривалостей, про сильні та слабкі долі в процесі відтворення їх пульсації, про різні ритмічні фігури, про емоційно-образну сутність ритму через інструментальний супровід музичних творів; репрезентація методики гри на немелодичних інструментах (дерев’яних ложках) як дієвого засобу формування чуття ритму.

Дякуємо педагогам за активну участь у  проєкті!

четвер, 11 березня 2021 р.

Освітяни взяли участь у проєкті професійного розвитку «Формування медіакомпетентності в учнів на уроках географії»

 

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 2, 3 та 10 березня 2021 року відбувся проєкт професійного розвитку «Формування медіакомпетентності в учнів на уроках географії» для вчителів географії закладів загальної середньої освіти. Проєкт професійного розвитку проведений в онлайн-форматі за допомогою програми Microsoft Teams.

У проєкті взяв участь 21 педагог ЗЗСО міст Сєвєродонецька, Лисичанська й Рубіжного, Попаснянської, Марківської, Міловської, Станично-Луганської, Сватівської, Красноріченської, Новопсковської, Кремінської, Чмирівської та Біловодської ТГ.

Під час опрацювання модуля «Медіакомпетентність – актуальна властивість особистості в сучасному інформаційному просторі» освітяни разом із викладачем кафедри управління освітою Оленою Проніною розглянули питання розвитку навичок критичного мислення в процесі сприйняття медіамесседжів, інструменти перевірки інформації та правила особистої медіагігієни.

Другий модуль «Шляхи формування медіаграмотності учнів на уроках географії» репрезентувала методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Ярослава Коваленко. Педагоги розглянули 8 шляхів формування медіаграмотності на уроках географії (аналіз та перевірка інформації, критичне мислення, руйнування стереотипів, створення власних медіаповідомлень та інше).

На третьому модулі «Моделювання сучасного уроку географії з елементами медіа» методист Ярослава Коваленко продемонструвала гру «365º за шкалою медіаграмотності», де всі учасники семінару мали змогу побути в ролі журналістів та розглянути запропоновану ситуацію з різних сторін. Така гра дає змогу розвивати критичне мислення та аналізувати інформацію під кутом 360º. Також під час семінару учасники продемонстрували свої доробки (елементи уроків, вправи), які допоможуть у формуванні медіаграмотності під час викладання географії в закладах загальної середньої освіти.

Дякуємо освітянам за плідну співпрацю!