середа, 31 травня 2017 р.

Завершився проект професійного розвитку для вчителів початкових класів у м. Лисичанськ

Згідно з планом роботи Луганського ОІППО 29–30 травня 2017 року в м. Лисичанськ відбулись останні дві зустрічі в рамках проекту професійного розвитку для вчителів початкових класів «Розвиток професійної компетентності вчителів початкових класів в умовах реформування початкової школи». Учасниками проекту стали вчителі початкових класів навчальних закладів м. Лисичанськ та м. Рубіжне.
Розпочала роботу Наталія Ларіонова, доцент кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук, яка познайомила присутніх з пріоритетними аспектами впровадження компетентнісного підходу в навчально-виховний процес початкової школи.
Керівник проекту Наталія Стрельцова, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, розповіла про інноваційні технології та методики викладання предметів у початковій школі. Учитель початкових класів Лисичанської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Марина Банник у тренінговій формі познайомила присутніх з інноваційними методами та формами роботи. Учитель початкових класів НВК «Гарант» Олена Сиухіна провела з присутніми тренінгові вправи на розвиток комунікативних навичок.
У ході роботи учасники представили власні наробки - інтегровані уроки. А після завершення проекту всі присутні були одностайними в тому, що подібні заходи для вчителів початкових класів Луганщини необхідні, та висловили сподівання на нові цікаві зустрічі.

четвер, 25 травня 2017 р.

Проект професійного розвитку «Методологічні підходи до розгляду питань історичного розвитку країн Західної Європи (XVI-XXI ст.)» закінчив свою роботу

Згідно з планом роботи Луганського ОІППО 24 травня 2017 року в рамках завершального етапу проекту професійного розвитку для вчителів історії відбувся обласний науково-практичний семінар «Написання статті вчителем: шляхи досягнення результату». Керівник проекту - Сергій Саранов, кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО.
У ході роботи учасники семінару представляли статті, написані згідно з власним досвідом викладання предмета. Учитель історії та правознавства Лисичанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Лисичанської міської ради Луганської області Ірина Сухініна репрезентувала статтю «Практичні заняття на уроках історії як засіб формування історичних компетентностей учнів». У ній розглядаються питання, викликані новими вимогами до проведення практичних занять на уроках історії відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти; досліджуються проблеми та перспективи використання практичних занять на уроках історії; описується методика організації та проведення практичних занять; наводяться інноваційні методи та прийоми навчання, які можуть бути використані при організації практичних занять із всесвітньої історії у 8 класі.
Учитель історії Комунального закладу «Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 Лисичанської міської ради Луганської області» Марія Лихидченко в статті «Використання технології критичного мислення з метою формування ключових компетентностей учнів на уроках історії» описала ключові аспекти використання технології критичного мислення, розкрила переваги її використання на уроках всесвітньої історії та навела приклади з особистого досвіду.
Семінар пройшов у жвавій, творчій атмосфері, пронизаній інтересом до результатів власної діяльності не тільки в практичній, але й у теоретичній площинах. Керівник проекту Сергій Саранов висловлював побажання та рекомендації щодо можливого поліпшення структури статей.
Після закінчення роботи обласного науково-практичного семінару всі учасники отримали сертифікати проекту професійного розвитку «Методологічні підходи до розгляду питань історичного розвитку країн Західної Європи (XVI-XXI ст.)».

пʼятниця, 12 травня 2017 р.

Завершився проект професійного розвитку «Методична компетентність молодого вчителя-філолога як складова професійної компетентності»

Завершився проект професійного розвитку «Методична компетентність молодого вчителя-філолога як складова професійної компетентності» для вчителів української мови та літератури. 
На проекті були присутні вчителі з Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Кремінського, Новоайдарського й Старобільського районів. Ведучим тренером проекту була Валентина Колодяжна, методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання.
Під час роботи проекту були визначені та сформульовані напрямки подолання професійних труднощів молодих учителів української мови та літератури.
Сподіваємось, що участь молодих учителів у проекті сприятиме становленню їхньої методичної компетентності як учителів-філологів, що в комплексі буде забезпечувати розвиток їхньої професійної компетентності та дозволить в основному подолати труднощі періоду входження в професію.

четвер, 11 травня 2017 р.

Науково-методичний семінар «Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів у шкільній філологічній освіті»

Згідно з планом роботи Луганського ОІППО 05 травня 2017 року в рамках другого етапу проекту професійного розвитку для вчителів української мови та літератури відбувся науково-методичний семінар «Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів у шкільній філологічній освіті». Учителі прослухали лекцію «Співвіднесеність програмового матеріалу на уроках української мови та літератури з реальними й бажаними навчальними досягненнями учнів та сучасні технології їх оцінювання». Під час практичних занять учителі ознайомились з аналізом результатів учнів області з української мови та літератури в системі ЗНО, розглянули інші системи перевірки навчальних досягнень учнів з української мови. Учасники проекту практично з'ясували, що в пріоритеті навчальних досягнень учнів на уроці української літератури: досконало знає; розуміє, інтерпретує, відчуває; уміє висловити власне розуміння прочитаного; інше?
Остання зустріч учасників проекту відбудеться 12 травня 2017 року.