Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 11–13 вересня 2021 року відбувся проєкт професійного розвитку «Школа виховників джур». Захід на території спортивної культурно-оздоровчої бази «Лисичанець» провели фахівці кафедри управління освітою Луганського ОІППО та Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства (ЛОЦДЮТК). У проєкті професійного розвитку взяли участь педагогічні працівники, які відповідають за організацію осередків гри «Джура» в закладах освіти Луганщини.
Мета проєкту – професійний розвиток виховників гри «Джура», теоретична та практична підготовка фахівців з організації постійних осередків Гри (діяльність роїв, створення і розгортання куренів) та здійснення національно-патріотичного виховання учасників Гри протягом навчального року у формі гурткової роботи.
До проєкту професійного розвитку долучилися керівники гуртків туристсько-краєзнавчого та національно-патріотичного напрямів, заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, учителі фізичної культури, предмета «Захист України» та інших навчальних предметів, керівники роїв із 7 міст, районів та ОТГ Луганської області.
Відповідно до програми заходу були розглянуті питання:
- ідейні засади гри «Джура»;
- нормативно-правове забезпечення гри;
- стратегія гри «Джура»;
- людина в грі «Джура»;
- правила Великої гри та методика гри «Джура»;
- виховник та його партнери;
- кодекс виховника джур;
- виховні засоби методики гри «Джура».
З метою формування практичних навичок організації та проведення підсумкових наметових таборувань учасників Усеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») розгорнули наметовий табір, проводили ранкову та вечірню збірки, організували нічну варту та чергування на польовій кухні. Усі учасники семінару були розподілені на рої. На вечірній ватрі кожен рій представив свою назву, емблему та гасло.
Були проведені практичні заняття з тактичної медицини та орієнтування на місцевості, тренінгові заняття з тимбілдингу, творчі майстер-класи та пісенні ватри. Учасники мали змогу обмінятись досвідом з організації гри «Джура» в закладах освіти та вдосконалити навички проживання в польових умовах.
За підсумками роботи учасники отримали сертифікати Луганського ОІППО на 18 академічних годин.
Бажаємо всім учасникам плідної роботи з упровадження гри «Джура» в закладах освіти та сподіваємось на подальшу співпрацю з питань національно-патріотичного виховання учнівської молоді.
Немає коментарів:
Дописати коментар