середа, 23 вересня 2020 р.

Завершився проєкт професійного розвитку «Спортивний туризм як засіб національно-патріотичного виховання дітей та молоді»


Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 11–14 вересня 2020 року був реалізований проєкт професійного розвитку «Спортивний туризм як засіб національно-патріотичного виховання дітей та молоді» для керівників гуртків туристсько-краєзнавчого й національно-патріотичного напрямів закладів освіти Луганської області.
Заходи для освітян проведені кафедрою управління освітою Луганського ОІППО спільно з Луганським обласним центром дитячо-юнацького туризму і краєзнавства (ЛОЦДЮТК).
У проєкті професійного розвитку (далі – ППР) узяли участь заступники директорів з виховної роботи, керівники гуртків туристсько-краєзнавчого та національно-патріотичного напрямів, учителі фізичної культури, предмета «Захист України» й інших навчальних дисциплін, керівники роїв з 10 міст, районів та ОТГ Луганської області.
Мета ППР – професійний розвиток керівників гуртків туристсько-краєзнавчого й національно-патріотичного напрямів з питань прикладної фізичної та туристсько-спортивної підготовки, організації і проведення навчально-тренувальних походів учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» та підготовки їх до підсумкового наметового таборування.
Методисти ЛОЦДЮТК Олександр Вертеленко й Олена Вертеленко ознайомили педагогів з особливостями організації туристських спортивних походів з дотриманням усіх нормативних вимог, планування та розробки маршруту походів з різних видів туризму, орієнтування за допомогою топографічної карти.

Докладніше...

пʼятниця, 12 червня 2020 р.

Завершився проєкт професійного розвитку «Музично-ритмічний розвиток дітей засобами гри на немелодичних інструментах»

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 11 червня 2020 року завершився проєкт професійного розвитку «Музично-ритмічний розвиток дітей засобами гри на немелодичних інструментах» для керівників музичних, вихователів закладів дошкільної освіти та вчителів музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти. Онлайн-захід провела Валентина Мартинова, методист кафедри педагогіки та психології, за допомогою програми Skype for Business.
У проєкті взяв участь 31 педагог закладів освіти міст Сєвєродонецька, Лисичанська й Рубіжного, Попаснянського, Кремінського, Новоайдарського районів, Чмирівської та Біловодської ОТГ.
Проблема формування музичних здібностей дітей ніколи не втрачала своєї актуальності й залишається нагальною в сучасній освіті.
Мета проєкту професійного розвитку «Музично-ритмічний розвиток дітей засобами гри на немелодичних інструментах» – розвиток чуття ритму в дітей на музичних заняттях у ЗДО та в учнів молодших класів на уроках мистецтва в ЗЗСО (формування уявлень про співвідношення тривалостей, сильні й слабкі долі в процесі відтворення їхньої пульсації, опанування різних ритмічних фігур, емоційно-образну сутність ритму через інструментальний супровід музичних творів); репрезентація методики гри на немелодичних інструментах як дієвого засобу формування чуття ритму.

пʼятниця, 5 червня 2020 р.

Проєкт професійного розвитку «Сенсомоторний розвиток. Сенсорна інтеграція. Як підняти свої заняття на новий рівень»

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 26–28 травня та 03–05 червня 2020 року фахівці обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти провели низку онлайн-семінарів у межах проєкту професійного розвитку «Сенсомоторний розвиток. Сенсорна інтеграція. Як підняти свої заняття на новий рівень» для практичних психологів, учителів-логопедів, учителів-дефектологів, педагогів, які працюють в інклюзивному просторі. У заходах узяли участь 72 педагогічних працівники Луганської області.
Під час опрацювання модуля «Феномен сенсорної інтеграції, роль цього процесу в розвитку дитини й особливості функціонування процесу сенсорної інтеграції» освітяни разом з методистом центру Іриною Юдіною розглянули поняття сенсорної інтеграції, види сенсорних систем та їхні властивості, з’ясували, як сенсорні системи людини впливають на процес навчання.

вівторок, 2 червня 2020 р.

Проєкт професійного розвитку «Партнерська взаємодія з батьками – необхідна умова успішного інклюзивного навчання»

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 25, 2628 травня 2020 року відбувся проєкт професійного розвитку «Партнерська взаємодія з батьками – необхідна умова успішного інклюзивного навчання» для керівників та педагогів закладів дошкільної освіти й педагогічних працівників закладів освіти з інклюзивним навчанням.
З учасниками проєкту працювали методисти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Катерина Андреєва й Любов Галенко.

25 травня педагоги опрацювали модуль «Психолого-педагогічна підтримка дітей з ООП в умовах дошкільного закладу», розглянувши такі питання:
  • Психолого-педагогічна характеристика дітей з ООП: потреби та можливості.
  • Організація інклюзивного навчання в закладі освіти: підтримка спільноти та психолого-педагогічний супровід дітей з ООП.

вівторок, 26 травня 2020 р.

Завершився проєкт професійного розвитку «Медіаграмотність молодших школярів в умовах НУШ»

22 травня 2020 року відбулась третя (завершальна) онлайн-зустріч педагогів у межах проєкту професійного розвитку «Медіаграмотність молодших школярів в умовах Нової української школи»У заході взяли участь 28 учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти Луганської області.
Методисти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Яна Чернишова й Інна Шахно разом з педагогами опрацювали навчальний модуль «Створення простих медіапродуктів».
Під час заходу освітяни розглянули такі питання:
  • Медіапродукти в початковій школі, їхня роль у формуванні освітніх компетентностей.
  • Я в медіапросторі. Практична медіаосвіта: творчі завдання для учнів.
  • Абетка візуальної грамотності.
  • Дослідження мультфільму. Технологія створення власного медіапродукту.
  • Медіакультура педагога, учня та батьків.

Стартував проєкт професійного розвитку «Музично-ритмічний розвиток дітей засобами гри на немелодичних інструментах»

19 травня 2020 року відбувся обласний онлайн-семінар «Розвиток музично-ритмічних здібностей у дітей: початковий етап» (модуль 1) у межах проєкту професійного розвитку «Музично-ритмічний розвиток дітей засобами гри на немелодичних інструментах» для керівників музичних, вихователів закладів дошкільної освіти й учителів музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти. Захід провела Валентина Мартинова, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО.
У семінарі взяв участь 31 учасник з міст Сєвєродонецька, Лисичанська й Рубіжного, Попаснянського, Кремінського, Новоайдарського районів, Чмирівської та Біловодської ОТГ.

понеділок, 18 травня 2020 р.

Триває проєкт професійного розвитку «Медіаграмотність молодших школярів в умовах НУШ»

Триває навчання вчителів початкової школи в межах проєкту професійного розвитку «Медіаграмотність молодших школярів в умовах Нової української школи».
15 травня 2020 року методисти кафедри педагогіки та психології Інна Шахно та Яна Чернишова провели онлайн-семінар для педагогів за темою 2 модуля «Змістова лінія “Досліджуємо медіа”».
Сучасна медіаосвіта має бути спрямована на забезпечення всебічної підготовки дітей і молоді до життя в інформаційному суспільстві.
У зміст освітніх програм Нової української школи впроваджується компетентнісний підхід. Мета навчання медіаграмотності та критичного мислення учнів початкових класів – це формування практичних навичок з розуміння, аналізу й оцінювання змісту медіа, здатності створювати власні медіапродукти та давати оцінку власній медіаактивності. Саме ці завдання передбачені в змістовій лінії «Досліджуємо медіа», яка є складовою частиною мовно-літературної освітньої галузі.
Докладніше...

вівторок, 12 травня 2020 р.

Розпочався проєкт професійного розвитку «Медіаграмотність молодших школярів в умовах Нової української школи»


08 травня 2020 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО відбулось перше онлайн-заняття в межах проєкту професійного розвитку «Медіаграмотність молодших школярів в умовах Нової української школи» для вчителів початкових класів закладів освіти Луганської області.
Модераторами онлайн-заходу виступили методисти кафедри педагогіки та психології Яна Чернишова й Інна Шахно, які забезпечили активну взаємодію освітян за допомогою програми Skype.
Учасниками проєкту стали педагоги закладів освіти міст Рубіжного, Лисичанська й Сєвєродонецька, Біловодського, Попаснянського, Станично-Луганського та Кремінського районів.
У процесі роботи вчителі опрацювали модуль «Організація пошуку інформації з різних джерел», зокрема розглянули актуальні питання впровадження в освітні програми змістової лінії «Досліджуємо медіа» відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти:
        Поняття медіаосвіти та медіаграмотності (основні теорії), визначення.
        Зміст та основні завдання медіаосвіти, її зв’язок з іншими навчальними дисциплінами.
        Медіаосвіта в Новій українській школі: окремі спецкурси чи інтеграція в навчальні предмети?
        Класифікація та функції сучасних медіа.
        Факти та судження. Сучасні медіапродукти.

Проєкт професійного розвитку «Формування ключових та предметних компетентностей учнів на уроках трудового навчання»


Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 06–08 травня 2020 року відбулись обласні науково-практичні онлайн-семінари в межах проєкту професійного розвитку «Формування ключових та предметних компетентностей учнів на уроках трудового навчання».
У заходах узяли участь учителі трудового навчання (технологій) закладів освіти міст Лисичанська, Сєвєродонецька й Рубіжного, Сватівського, Старобільського й Попаснянського районів.
З педагогами працювала Оксана Рачок, керівник проєкту, методист кафедри педагогіки та психології
Трудове навчання є важливим засобом розвитку учнів, якщо воно організовано правильно, з урахуванням вікових і фізіологічних особливостей дітей. Викладання вищезазначеного предмета в школі сприяє формуванню в учнів таких компетентностей: технічного й технологічного кругозору; культури праці та побуту; самостійного й критичного мислення; розвитку особистісних якостей, потрібних людині як суб’єкту сучасного виробництва та культурного розвитку суспільства, виховання відповідальності за результати власної діяльності.

четвер, 30 квітня 2020 р.

Завершився проєкт професійного розвитку «Використання міждисциплінарних зв’язків у викладанні дисциплін соціально-гуманітарного циклу»


27–28 квітня 2020 року відбулись обласні науково-практичні онлайн-семінари в межах проєкту професійного розвитку «Використання міждисциплінарних зв’язків у викладанні дисциплін соціально-гуманітарного циклу» для вчителів соціально-гуманітарних дисциплін закладів загальної середньої освіти Луганської області.
У заходах узяли участь педагоги міст Лисичанська й Рубіжного, Попаснянського, Білокуракинського, Троїцького, Кремінського районів, Чмирівської ОТГ.
Науково-практичні семінари проводили керівники проєкту: Олена Короткова, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО, та Оксана Олексієнко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.
Під час семінару «Міждисциплінарні методи дослідження. Особливості інтеграції дисциплін гуманітарного та природничого циклів» (27.04.2020) учасники розглянули проблематику методології, а також особливості інтеграції гуманітарних і природничих дисциплін. Спікери представили теоретичний (розробки фрагментів уроків, презентації) та практичний матеріал (тренінгові вправи, історичні задачі, рівняння, вирази) щодо інтеграції історії з математикою, біологією, географією, мистецтвом, етикою, іноземними мовами й українською мовою та літературою.

вівторок, 31 березня 2020 р.

Розпочався проєкт професійного розвитку «Використання міждисциплінарних зв’язків у викладанні дисциплін соціально-гуманітарного циклу»


27 березня 2020 року відбувся онлайн-семінар у межах проєкту професійного розвитку «Використання міждисциплінарних зв’язків у викладанні дисциплін соціально-гуманітарного циклу» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Луганської області.
Проводили захід Олена Короткова, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат історичних наук, та Оксана Олексієнко, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання, кандидат педагогічних наук.
Мета проєкту: формування в учителів навичок використання наукового й методичного інструментарію для планування, підготовки та проведення інтегрованих уроків з дисциплін соціально-гуманітарного, мистецькознавчого й природознавчого циклів.

пʼятниця, 13 березня 2020 р.

Розпочався проєкт професійного розвитку «Створення в закладах освіти комплексної системи попередження та реагування на випадки насильства»

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 10–11 березня 2020 року відбулись обласні науково-практичні семінари в межах проєкту професійного розвитку «Створення в закладах освіти комплексної системи попередження та реагування на випадки насильства». У заходах узяли участь керівники й педагогічні працівники закладів освіти міст Лисичанська, Сєвєродонецька, Станично-Луганського та Попаснянського районів.
З учасниками проєкту працювали старший викладач кафедри педагогіки та психології Віта Байдик і методист кафедри педагогіки та психології Наталія Столбун, які ознайомили освітян з міжнародним і національним законодавством з питань запобігання та протидії насильству, причинами ситуацій жорстокого поводження, ознаками домашнього насильства й булінгу серед учасників освітнього процесу.