вівторок, 25 грудня 2018 р.

Завершився проект професійного розвитку «Соціально-педагогічне партнерство родини та закладу дошкільної освіти»

Завершився проект професійного розвитку для педагогів закладів дошкільної освіти за темою «Соціально-педагогічне партнерство родини та закладу дошкільної освіти», який проводився відповідно до плану роботи Луганського ОІППО. 

Через велику кількість зареєстрованих педагогів для участі в проекті, робота була зосереджена на трьох територіях області. У місті Лисичанську  брали участь також педпрацівники з Попаснянського району. Педагоги з міста Рубіжного співпрацювали з колегами Кремінського району. У Старобільску приймали колег із Сватівського та Білокуракинського районів.


Навчання проводили: завідувач обласним НМЦ психологічної служби системи освіти, старший викладач кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, канд. псих. наук Віта Байдик;  ст. викладач кафедри управління освітою ЛОІППО, канд. пед. наук Ірина Калькометодист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО Наталія Чумак. Також до проведення навчальної роботи за темою були запрошені Тетяна Обоянськапсихолог КДНЗ № 7 м. Рубіжного, і Світлана Решетнякпсихолог ЗОШ І–ІІІ ст. № 7 м. Рубіжного.

Актуальність обраної теми визначена тим, що у практиці роботи закладів дошкільної освіти переважають формально-адміністративний і просвітницький підходи, які слабко орієнтовані на розвиток суб’єктності сім’ї, актуалізацію її потенціалу. З іншого боку маємо тенденцію зниження виховного потенціалу сім’ї та необхідність її педагогічної підтримки на рівні закладу. На наш погляд, закладу дошкільної освіти нині потрібно дивитись на сім’ю не крізь призму виховних проблем, які вона звикла вирішувати, а з точки зору виховного ресурсу, який багатьма освітніми закладами або недооцінюється, або розглядається лише як фінансово-матеріальний.


У нових соціокультурних умовах взаємодія закладу дошкільної освіти й сім’ї має здійснюватись на основі партнерських відносин. Метою такого партнерства є інтеграція батьків у педагогічний процес шляхом створення необхідних умов для залучення сім’ї до супроводу дитини в освітньому процесі.
Педагогічним колективам закладів дошкільної освіти нині важливо опанувати технології проектування моделі партнерської взаємодії з сім’єю та включення батьків у побудову соціального партнерства.
Мета проекту професійного розвитку: розробити інноваційні моделі соціально-педагогічної взаємодії родини й дошкільного закладу з метою особистісно-зорієнтованого виховання і навчання дітей дошкільного віку.

Завдання:
  • розвивати стратегічне, корпоративне, інноваційне мислення педагогів;
  • визначити шляхи досягнення ефективного партнерства;
  • підвищувати батьківську компетентність родини, здійснювати науково-методичний та інформаційний супровід психолого-педагогічного навчання батьків;
  • поширювати досвід роботи закладів дошкільної освіти області з питань побудови ефективного партнерства з батьками вихованців;
  • навчити педагогів навичкам конструктивної взаємодії з батьками та правилам асертивної поведінки у конфліктних ситуаціях.
Робота проводилась за трьома модулями:

Модуль 1. Психолого-педагогічні засади соціального партнерства закладу дошкільної освіти та родини
Модуль 2. Підвищення психолого-педагогічної компетентності батьків
Модуль 3. Репрезентація досвіду роботи в напрямку партнерської взаємодії
За результатами участі у проекті професійного розвитку учасники отримали сертифікати консультанта з питань соціально-педагогічного партнерство родини та закладу дошкільної освіти.

пʼятниця, 21 грудня 2018 р.

Завершився проект професійного розвитку «Нова початкова школа: від теорії до практики»

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 21 грудня 2018 року завершився проект професійного розвитку «Нова початкова школа: від теорії до практики», у якому взяли участь методисти, заступники директорів, учителі початкових класів Лисичанська та Попаснянського району.
Навчання проводили Наталія Стрельцова, методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, і Марина Банник, учитель початкових класів Лисичанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 4 Лисичанської міської ради Луганської області.


Учасники проекту розглянули стратегію змін у системі освіти, сутність реформування початкової освіти, зміст і проблеми впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого та діяльнісного підходів у освітній процес, обговорили принципи й зміст нового Державного стандарту початкової освіти.
За оцінкою освітян, поєднання роботи в парах і групах під час виконання різноманітних завдань, відкритого конструктивного діалогу щодо концептуальних засад і практичного аспекту розбудови нової початкової школи, є, безумовно, корисним у підготовці вмотивованого, успішного педагогічного працівника, здатного до освітніх інновацій.


На завершення учасники проекту висловили сподівання на нові змістовні зустрічі.

субота, 15 грудня 2018 р.

Науково-практичний семінар «Реалізація інтегрованого підходу в умовах початкової освіти» для вчителів початкових класів у межах проекту професійного розвитку «Нова початкова школа: від теорії до практики»

15 грудня 2018 року на базі Лисичанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 14 Лисичанської міської ради Луганської області відбувся науково-практичний семінар «Реалізація інтегрованого підходу в умовах початкової освіти» для вчителів початкових класів м. Лисичанська та Попаснянського району в межах проекту професійного розвитку «Нова початкова школа: від теорії до практики».

Захід був організований та проведений Наталією Стрельцовоюметодистом кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, та Мариною Банникучителем початкових класів Лисичанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 4 Лисичанської міської ради Луганської області.


Під час проекту учасники розглянули стратегію змін у системі освіти, сутність реформування початкової освіти, зміст і проблеми впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого та діяльнісного підходів в освітній процес, обговорили питання інтегрованого навчання й сучасного вчителя, який має знаходити підхід до кожного учня.

Учителі із задоволенням працювали в групах, командах, двійках та трійках, займались  плануванням тематичного дня, тобто повністю занурились у навчання, яке вони будуть організовувати учням найближчим часом. У цілому семінар пройшов у творчій і невимушеній атмосфері.

середа, 12 грудня 2018 р.

Розпочався проект професійного розвитку для вчителів історії

З метою вдосконалення професійної майстерності освітян Луганщини Луганський ОІППО продовжує організовувати та проводити проекти професійного розвитку. Нагадуємо, що проект професійного розвитку – це технологія післядипломної педагогічної освіти, яка спрямована на опанування педагогами компетентностей, затребуваних освітньою практикою.
12 грудня 2018 року відбувся науково-практичний семінар «Використання інноваційних технологій та форм навчання в процесі викладання історії Голокосту» в межах проекту професійного розвитку «Викладання історії голокосту в школі» для учителів історії Луганської області.

 На семінарі доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Сергій Саранов та методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Ірина Хайло ознайомили учасників проекту з такими питаннями: 
  • методологія наукового дослідження: визначення проблеми, об’єкта, предмета, мети, завдань науково-дослідної роботи, методів;
  • інноваційні технології та форми навчання в процесі викладання історії Голокосту. Формування вмінь застосування методологічної бази дослідження для розробки уроку, позаурочного заходу.

Учасники проекту також взяли участь у дискусії «Пам’ять про Голокост: складнощі і виклики перед минулим». 
Сподіваємось, що результати ППР сприятимуть професійному та фаховому зростанню педагогів Луганщини у напряму дослідженнь актуальних питань вітчизняної історії.

вівторок, 11 грудня 2018 р.

Завершився проект професійного розвитку для вчителів хімії за темою «Розвиток екологічної грамотності й навичок здорового життя учнів як ключової компетентності Нової української школи»

11 грудня 2018 року на базі Луганського ОІППО відбулось заключне заняття – практикум для вчителів хімії в межах проекту професійного розвитку «Розвиток екологічної грамотності й навичок здорового життя учнів як ключової компетентності Нової української школи».

Захід був організований та проведений Любов’ю Бондар, методистом кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО. Під час практикуму педагогічні працівники розглянули методику моделювання уроків хімії щодо розвитку екологічної грамотності й навичок здорового життя школярів. Значна увага була приділена аналізу принципів моделювання сучасного уроку та ознайомленню з технологіями моделювання уроку хімії.


Учасники проекту поділились власним досвідом роботи щодо моделювання освітнього процесу з хімії. Під час репрезентацій своїх творчих доробок,  учителі надали цікаві розробки уроків за шкільними програмами 7–11 класів, які містять інформацію щодо освітніх технологій, прийомів і методів навчання.


Обговорення репрезентацій стало ефективним засобом обміну досвідом роботи між учителями хімії області та подальшим кроком підвищення рівня професійної компетентності педагогів щодо розвитку екологічної грамотності й навичок здорового життя учнів в умовах Нової української школи.