вівторок, 10 листопада 2015 р.

Відбувся другий семінар у рамках проекту професійного розвитку для вчителів географії та екології

 
У Луганському ОІППО 9 листопада 2015 року відбувся другий семінар для вчителів географії та екології в рамках проекту професійного розвитку «Організація науково-дослідницької діяльності учнів під час підготовки до міжнародних та Всеукраїнських екологічних конкурсів». Керівник проекту – Ярослава Коваленко, методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО.
На семінарі  виступали Ольга Кваша, учитель географії Сєвєродонецької СЗШ № 6 І–ІІІ ступенів, та Людмила Коломієць, учитель біології та екології Старобільської СЗШ № 2 ІІ–ІІІ ступенів.
Ольга Кваша присвятила виступ особливостям підготовки учнів до участі у Всеукраїнському конкурсі – захист робіт МАН України. Людмила Коломієць зосередила увагу на  організації науково-дослідницької діяльності учнів під час підготовки до Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.
Також учасники семінару дізналися, як організувати науково-дослідницьку діяльність за допомогою Інтернет-технологій.

середа, 4 листопада 2015 р.

Завершився проект професійного розвитку для психологів

У Луганському ОІППО 3 листопада 2015 року завершився проект професійного розвитку для психологів та соціальних педагогів на тему «Формування готовності психологів ЗНЗ до роботи з посттравматичними стресовими розладами в молодших школярів».


Проект складався з трьох етапів й тривав з квітня по листопад 2015 року. Останній, третій етап проекту, мав назву «Профілактика травматичного стресового розладу в дитячому середовищі». Його провели кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології Харченко В. Є., методист кафедри педагогіки та психології Рачок О. Л.
Третій етап проекту складався з двох блоків. Перший блок стосувався формування прихильності в житті дитини від народження до 21 року. Під час роботи учасники проекту дійшли висновку, що для формування стресостійкості особистості дитини батьки мають протягом усього дитинства проявляти любов до власної дитини та сприймати її такою, яка вона є.
Другий блок розкривав поняття «феномен співчуття». Розглядалися питання симптомів виснаження, відмінність професійного вигорання від «феномену співчуття». Психологи набули навичок, які дозволять їм у майбутньому уникати професійного вигорання, та заповнили ресурсну анкету. Після завершення проекту всі учасники отримали сертифікати.