

- запити сучасного суспільства до освіти як соціального інституту розвитку особистості, який має сприяти формуванню в підростаючого покоління установки на саморозвиток та самовиховання;
- реалізацією особистісно орієнтованого підходу в освіті, який передбачає створення психологічно комфортних умов для розвитку особистості на основі взаємоповаги, довіри, співпраці.
![]() | ![]() |
Термін «фасилітація» (з англ. дієслова «facilitate») - полегшувати, допомагати, сприяти. Фасилітація – це організація процесу колективного розв'язання проблем. Виходячи з цього, фасилітацію слід розглядати як професійну організацію процесу групової роботи, спрямовану на досягнення спільних цілей.

- груповій і командній роботі;
- управлінні людьми;
- проведенні нарад і зборів.
Застосування методів фасилітації спрямовується на розгляд конкретних ситуацій, де необхідно знайти спільне рішення через аналіз проблеми, її колективне обговорення, висловлення ідей та визначення спільної позиції щодо шляху вирішення проблеми, спланувати дії тощо.
Мета проекту професійного розвитку: ознайомлення та формування в учасників проекту практичних навичок застосування методів фасилітації в професійній діяльності.
У першому модулі проекту «Метод фасилітативної дискусії (консенсус)» учасники ознайомилися з поняттями «фасилітація», «фасилітатор». Активно брали участь у фасилітативній сесії, де ознайомилися з особливостями та умовами її організації.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Ознайомитися з відеорядом роботи проекту можна за посиланням.